Rozliczamy się ze Skarbówką tak aby zdążyć w terminie

Każdy, kto posiada firmę musi uzupełnić deklarację podatkową. To istotne, żeby nie zapominać o tym, by zdążyć na czas. Bo jeśli okaże się, że się spóźnimy, to będzie trzeba zapłacić karę, chociaż może nas uratować kajanie się. Do składanego po terminie PIT-u trzeba dodać list z przeprosinami i powodem spóźnienia. Osoby, które mają firmę muszą wypełnić pit 36.
podatki
Author: Anka Albrecht
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście tu również trzeba być ostrożni, bo w pewnych sytuacjach powinniśmy uzupełnić inny PIT. Tak, więc najsensowniej porządnie zapoznać się z informacjami, jakie są odnotowane na stronie internetowej Urzędu Skarbowego lub wybrać się do siedziby Skarbówki, gdzie podlegamy i o wszystko spytać. Możemy też iść do księgowego i się podowiadywać, co i jak. To ważne, żeby wypełnić odpowiedni druk, bo do każdego druku jest książeczka z wiadomością jak wszystko wypełnić. Gdy weźmiemy nieodpowiedni PIT, to nic nam nie będzie pasowało i nie uda nam się owej deklaracji wypełnić. Nie jest to coś bardzo trudnego, tylko na początku prowadzenia działalności można mieć z tym problem, potem nie będzie żadnych kłopotów. Uzupełnienie zeznania podatkowegoKażdego roku należy rozliczyć się ze Skarbówką. Wielu ludzi jest zadowolonych, bo może dostać zwrot, ale wielu ludzi raczej nie pała radością, bo muszą płacić. Ale wszyscy musimy pamiętać jak ważne jest to, by uzupełnić i złożyć PIT w odpowiednim terminie. Oczywiście, gdy chodzi o pity 2016, to nie różnią się one od tych sprzed roku. Dlatego nie powinniśmy mieć kłopotu z uzupełnieniem deklaracji. Choć jak wiadomo wielu ludzi korzysta z pomocy księgowych albo znajomych, którzy są sprawniejsi, jeśli chodzi o cyfry. Ogółem faktycznie warto pomyśleć o tym, żeby rozliczyć się drogą internetową. Więcej w tym temacie: pitax.


Ministerstwo Finansów zorganizowało platformę, dzięki której możemy w każdym miejscu, w którym mamy dostęp do sieci, porozliczać się. Jest to naprawdę niesamowite ułatwienie. Zwłaszcza, że po zalogowaniu się widzimy, że pewne rubryki są już uzupełnione. Tak, więc jeśli do teraz jeszcze nie mieliśmy sposobności wypełniać e-deklaracji, tylko za każdym razem stawialiśmy na zwykłe metody, to naprawdę warto to zmienić.