Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Jeżeli pragniemy samodzielnie wybrać, komu przesłać jeden procent podatku, to musimy mieć program, który nam to umożliwia

Jeśli pragniemy przekazać jeden procent własnego zobowiązania podatkowego do wybranej organizacji, to musimy mieć jej numer KRS. W przypadku, gdy składamy zeznanie podatkowe przez Internet, na witrynie Ministerstwa Finansów, zwyczajnie wstukujemy ów numer w odpowiednie miejsce.


Jeśli jednakże do wypełniania zeznania używamy specjalistycznego programu, sprawa trochę się komplikuje.


klawiatura
Author: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Source: www.spolecznieodpowiedzialni.pl


Naturalnie nieważne jaki rodzaj zeznania uzupełniamy, czy jest to pit 37 czy na ten przykład pit 38, zawsze możemy przesłać 1% danej organizacji. Jeśli jednakże korzystamy z darmowego programu, to mają one czasem wpisane wcześniej numery KRS, których nie da się zmienić. Z tego powodu dużo osób chce odnaleźć program pit bez KRS, by własnoręcznie podać numer czytaj więcej. Trzeba więc o tym pamiętać podczas wybierania programu do rozliczania pitów.
pit 37
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com


Naturalnie może być i tak, że wybrana przez program fundacja będzie nam odpowiadać. W takim przypadku nie trzeba nic zmieniać w trakcie uzupełniania naszego formularza pit 37 czy pit 38 .

Przekonaj się, że taka wskazówka z witryny (https://piotrowski24.pl/) nie umknie Twojej uwadze, gdyż nakreśla konkretnie taką tematykę, co tekst, który właśnie w teraz widzisz.

Jest to wygodne, gdyż mamy wtedy pewność, iż numer KRS jest poprawny. Jeżeli jednak wolimy samodzielnie znaleźć instytucję, którą wesprzemy, to trzeba pobrać program pit bez KRS.

Zaciekawił Cię nasz opis? Zajrzyj zatem do następnego artykułu i czytaj wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do woli o interesujących Cię zagadnieniach.

Warto więc pamiętać, iż jeśli ściągamy bezpłatny program do rozliczania pit, to czasami ten numer będzie już wstukany.


Można także poszukać w Internecie programu z takim KRS, który nam pasuje.


Starczy zaglądnąć do Internetu, na różne fora oraz poczytać komentarze użytkowników, którzy również rozmyślają, który program wybrać. Cokolwiek zdecydujemy, na pewno nasz jeden procent komuś pomoże.