Złóż deklarację podatkową za rok 2016 przez internet - szybko i sprawnie

Naliczenie opodatkowania dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok to niezbyt przyjemny obowiązek, który spoczywa na wszystkich zatrudnionych ludziach, bez względu na to, czy będziemy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę w obcej firmie bądź też prowadzimy własną działalność gospodarczą. W rzeczywistości każda osoba, jaka wypracowała dochody w ubiegłym okresie rozliczeniowym, powinna wypisać właściwy formularz pit.


Udogodnienia w postaci e-formularzy oraz rozliczenia drogą elektroniczną


przygotowanie do certyfikatu
Author: The Forests Dialogue
Source: http://www.flickr.com


Od kilku lat cykliczne wypełnienie zeznania odnoszącego się do podatku dochodowego podlega istotnym usprawnieniom i uproszczeniom. Nie jest obecnie na szczęście tak, że formularze pit umieją wyliczyć tylko księgowi i to do nich każdorazowo powinniśmy się wybierać, aby nie mieć później kłopotów z organem skarbowym. Dzięki działaniom Ministerstwa Finansów, powstało wiele aplikacji internetowych, przykładowo pit 2017 online, dzięki którym rozliczymy nasz podatek za poprzedni okres rachunkowy. Jest to naturalnie jeden z wielu programów, umożliwiających nam proste a także szybkie wyliczenie. Aczkolwiek tak jak w przypadku wielu innych charakteryzuje się on tym, iż ma wbudowaną kompletną bazę niezbędnych nam formularzy oraz należy tylko zdecydować się, czy musimy rozliczać się poprzez druk pit 37 ewentualnie może dotyczy nas formularz pit 38 lub pit 36, ewentualnie pit 28 dla tych płacących podatki w systemie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Na szczęście programy tego rodzaju są mocno intuicyjne, dzięki czemu bez większego kłopotu poradzimy sobie z wypełnieniem deklaracji za rok 2016 - polecamy to.


Po wybraniu właściwego formularza musimy już wyłącznie właściwie wypisać odpowiednie stawki a program sam naliczy nam wysokość należności, my samodzielnie musimy jeszcze później tylko zweryfikować poprawność wypełnienia naliczenia, przesyłając druk do początkowej kontroli. Po całym tym procesie musimy otrzymać informację, że nasz pit dzięki programowi pit 2017 online został poprawnie wypełniony i mamy ten kompletny proces za sobą.
Kogo obowiązuje pit 38?


Odmiennie przedstawia się sprawa naliczenia przychodu z tytułu sprzedanych papierów wartościowych. Takowe naliczenie, określane jako pit 38, dotyczy zasadniczo tych ludzi, które otrzymały dochody z tytułu sprzedaży papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, ewentualnie za część w papierach wartościowych danej firmy - wejdź.


Druk pit 38 dotyczy przede wszystkim tych osób fizycznych, które dostają przychody z obrotu papierami dłużnymi, obligacjami bądź odrębnymi papierami wartościowymi.


Co ważne, w każdym przypadku naliczenie podatku dochodowego zobowiązuje jedynie płatnika i to my musimy do końca do końca okresu rozliczeniowego rozliczyć się z fiskusem. W rzeczywistości nie ma też co zostawiać wykonania zeznania, albowiem dzięki kilku programom komputerowym jest to naprawdę proste, sprawne a także szybkie.