Jaki jest obszar obowiązków tego typu członka personelu jak doradca serwisowy?

Jeśli obojętnie kiedy będziesz pragnął w oficjalnym serwisie naprawić swoje auto, z pewnością będziesz miał możliwość rozmawiać ze specjalistą, który uzgodni z Tobą szczegóły konkretnego zlecenia.
To jego właśnie uprzedzisz o usterce, jaka właśnie pojawiła się w Twym samochodzie.


To on, na podstawie zbieranych od Ciebie informacji, przedłoży Ci oczekiwany kosztorys i najbardziej potencjalny zakres koniecznych napraw. Na tej podstawie zaproponuje Ci też przybliżony czas trwania remontu. Taki doradca serwisowy musi doskonale znać się na konstrukcji samochodów osobowych oraz transportowych. Do zadań osoby zatrudnionej na takim stanowisku należy również dbanie o zakres i terminowość wykonywanych przez innych pracowników warsztatu prac. Ponadto poza portfelem doświadczeń w branży samochodowej, tego typu doradca musi także umieć przygotowywać dokumentację techniczną oraz mieć właściwe kompetencje z zakresu obsługi klienta.


produkt
Author: Elitis
Source: Elitis


organizacje
Source: paceinfonet.org


Do obowiązków takiego pracownika należałoby sprawdzenie, czy konkretne prace były wykonane zgodnie z zamówieniem. Następnie tego typu doradca serwisowy kontaktuje się z klientem i informuje o korzystnym sfinalizowaniu naprawy.
To niezwykle ważna działalność, gdyż to właśnie od takiego doradcy w największej mierze jest zależne, czy ostatecznie dany Klient będzie zadowolony z przeprowadzonej dla niego usługi. Dlatego też jeżeli poszukujesz tego typu pracownika, upewnij się, czy ma wszelkie niezbędne umiejętności.