Czy do archiwizowania informacji w firmie mogą służyć typowe płyty DVD?

Niezłym pomysłem jest archiwizowanie informacji w spółce. Dane tego typu mogłyby przydać się kiedyś, jeżeli chcemy odnaleźć zamówienia klienta czy też stare umowy.


archiwizacja danych
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com


Zdalna praca programisty
Author: pixabay.com
Source: pixabay.com


Nawet typowe wyłączenie energii elektrycznej mogłoby powodować utratę istotnych informacji. Z tego też powodu bardzo istotna w dowolnej spółce jest archiwizacja danych. Utraty danych mogłyby iść w niezwykle ogromne kwoty, zatem zatrudnienie informatyka, który zająłby się tego typu czynnościami jest bardzo ważne. Ważne jest też, żeby zarchiwizowane informacje były zgromadzone na innym nośniku niż dysk twardy komputera. Mogłyby to zostać przykładowo typowe płyty DVD. Zarchiwizowane informacje mogłyby być zapisane w plikach rar. Przez to pliki byłyby mniejszej wielkości, co ułatwi ich magazynowanie w dużej ilości na jakimkolwiek nośniku mającym swoją pojemność.
Tak jak można by przechowywać informacje w firmie, identycznie można by to robić z filmami czy fotografiami. Na płytach DVD można by zapisać dużo fotografii i wtedy posiadamy już pewność, że nie znikną one po usterce komputera. Znakomitym wyborem na archiwizację danych mogłaby być płyta blu-ray. Jeśli ktokolwiek pragnąłby zachować trwający kilka godzin film w najlepszej jakości, to tego typu płyta okaże się doskonałym wyborem. Zapewne informatyk (polecam http://opolkom.pl) zatrudniony do archiwizowania danych w naszej firmie, wybierze najlepszy na to sposób. Nie będzie wówczas groźby, że dane (link tu...) gdzieś przepadną.


Za niewielką cenę można by też kupić dodatkowy dysk wewnętrzny i na nim gromadzić potrzebne informacje. Znakomitym wyborem mogą zostać także dyski HDD, jakie niezwykle trudno zepsuć, bo mają bardzo wytrzymałą obudowę.