Rehabilitacje w domu czy lepiej pod okiem fachowca? Plusy i wady obu rozwiązań

Jeżeli uległeś jakiejś kontuzji czy wypadkowi i powinieneś się rehabilitować, wówczas na pewno powinieneś rozważyć, czy zdecydować się na rehabilitację w zaciszu swojego mieszkania czy raczej wykonywać wszystkie ćwiczenia pod okiem fachowca.


Dzisiaj przedstawiamy zalety i minusy obu rozwiązań, co oczywiście znacznie pomoże CI podjąć końcową decyzję.


Ćwiczenia pod okiem fachowca


Jeśli chcesz się dowiedzieć konkretnie, do czego służą konkretne maszyny, jak dobrze wykonywać poszczególne ćwiczenia i czy w Twoim przypadku pasy neoprenowe (-> poznaj dodatkowe informacje) będą dobrym rozwiązaniem czy lepiej powinieneś z nich zrezygnować, bez wątpliwości powinieneś najpierw umówić się na parę wizyt o fachowego rehabilitanta. Wtedy dowiesz się, jaki będzie dobry dla Ciebie plan postępowania, a równocześnie unikniesz wszelkiego rodzaju kłopotów.


Zakupy w hipermarkecie
Author: MollySVH
Source: http://www.flickr.com


Ćwiczenia w domu


szkolenie
Author: JeffWicklein
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj na ćwiczenia w mieszkaniu decydują się osoby, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, a jednocześnie nie przepadają za ogromnymi tłumami. W takich przypadkach najpopularniejsze oczywiście są rowery treningowe (czytaj pełen artykuł), które możesz postawić sobie przykładowo w salonie przed telewizorem i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.
Co wybrać?


Ostateczny wybór oczywiście należy tylko do Ciebie - najważniejsze jednak, żebyś po prostu ćwiczył, nieważne gdzie.
Więcej na stronie
Najlepiej będzie jeżeli na początek przejdziesz się do fachowca, który powie Ci, jak wykorzystywać rowery stacjonarne lub inne maszyny w Twej rehabilitacji, a później będziesz ćwiczył zgodnie z jego zaleceniami w zaciszu swojego mieszkania, raz na jakiś czas tylko kontrolując zrobione przez Ciebie postępy w rehabilitacji.