Rehabilitacje w domu czy lepiej pod okiem fachowca? Plusy i wady obu rozwiązań

Jeżeli uległeś jakiejś kontuzji czy wypadkowi i powinieneś się rehabilitować, wówczas na pewno powinieneś rozważyć, czy zdecydować się na rehabilitację w zaciszu swojego mieszkania czy raczej wykonywać wszystkie ćwiczenia pod okiem fachowca.


Dzisiaj przedstawiamy zalety i minusy obu rozwiązań, co oczywiście znacznie pomoże CI podjąć końcową decyzję.


Ćwiczenia pod okiem fachowca


Jeśli chcesz się dowiedzieć konkretnie, do czego służą konkretne maszyny, jak dobrze wykonywać poszczególne ćwiczenia i czy w Twoim przypadku pasy neoprenowe (-> poznaj dodatkowe informacje) będą dobrym rozwiązaniem czy lepiej powinieneś z nich zrezygnować, bez wątpliwości powinieneś najpierw umówić się na parę wizyt o fachowego rehabilitanta. Wtedy dowiesz się, jaki będzie dobry dla Ciebie plan postępowania, a równocześnie unikniesz wszelkiego rodzaju kłopotów.


Zakupy w hipermarkecie
Author: MollySVH
Source: http://www.flickr.com


Ćwiczenia w domu


szkolenie
Author: JeffWicklein
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj na ćwiczenia w mieszkaniu decydują się osoby, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, a jednocześnie nie przepadają za ogromnymi tłumami. W takich przypadkach najpopularniejsze oczywiście są rowery treningowe (czytaj pełen artykuł), które możesz postawić sobie przykładowo w salonie przed telewizorem i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.


Co wybrać?


Ostateczny wybór oczywiście należy tylko do Ciebie - najważniejsze jednak, żebyś po prostu ćwiczył, nieważne gdzie.
Więcej na stronie spokey.pl



Najlepiej będzie jeżeli na początek przejdziesz się do fachowca, który powie Ci, jak wykorzystywać rowery stacjonarne lub inne maszyny w Twej rehabilitacji, a później będziesz ćwiczył zgodnie z jego zaleceniami w zaciszu swojego mieszkania, raz na jakiś czas tylko kontrolując zrobione przez Ciebie postępy w rehabilitacji.