Nie zawsze da się nadążyć za finansami biura

Wszyscy mieliśmy lekcje matematyki i każdy musiał obliczać jakieś wskaźniki. Niestety nie wszyscy są dobrzy z przedmiotów ścisłych i m.in. z tego powodu przez długi czas brakowało królowej nauk na maturze, na całe szczęście sytuacja się zmieniła i matematyka znowu jest podstawowym przedmiotem na maturze.


Z jakiego powodu na szczęście matematyka powróciła na maturę? Otóż ludzie po szkole średniej nie byli w stanie
finanse
Source: http://pixabay.com
policzyć nawet banalnych rzeczy, gdyby nie mieli przymusu nauki do matury. Ale sporo osób chce studiować na studiach, które wymagają rozszerzonej matury z matematyki. Te osoby najzwyczajniej w świecie lubią liczby i najczęściej uwielbiają pieniądze. Kierunki finansów czy księgowości, to dobry sposób na zdobycie zawodu, który da nam pieniądze. A gdy będziemy np. posiadali własną firmę na pewno będziemy musieli liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów ze sprzedaży oraz średnich należności. Wskaźnik ten jest niezmiernie ważny, bo pozwala określić ile razy w ciągu dwunastu miesięcy może odtworzyć stan swych należności- sprawdź więcej tutaj ,.

Gdy wskaźnik jest niższy niż siedem trzeba pomyśleć czy kredytowanie klientów nie jest jednak zbyt częste. Kontrola jest niezbędna, szczególnie, jeżeli chodzi o należności. W dzisiejszych czasach wszyscy posiłkują się różnego rodzaju programami, które mogą pomóc firmie w działalności. Do jednego z takich programów możemy zaliczyć aplikację, która kontroluje nasze należności. Przejrzysty interfejs pozwala na zobaczenie, jakie zaległości mają względem naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności jest o wiele
finanse
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
łatwiejsza i bardziej sprawna, aniżeli tradycyjne poszukiwania w stercie papierów, czy aby na sto procent wszyscy dłużnicy uregulowali należności. Musimy pamiętać prowadząc własną firmę, że trzeba kontrolować należności klientów bez przerwy.

Nie możemy raz na pół roku przysiąść i sprawdzać, czy wszystko jest w porządku. Skoro klient zgadza się na taki a nie inny termin płatności trzeba zdać sobie sprawę, że gdy go przekroczy będą naliczone mu dodatkowe opłaty. To jedna z najprostszych metod na właściwe płacenie faktur. Jeżeli klient wie, że po dużej zwłoce będzie musiał zapłacić więcej ma większą motywację do płacenia każdej faktury w ustalonym czasie.