Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Na czym polega proces kogeneracji? W jakich miejscach powinien być zastosowany, by przynosił największe korzyści?

Kogeneracja to proces wytwarzania ciepła a także energii elektrycznej dzięki jak najlepszym i najbardziej efektywnym metodom. Najlepszy więc sposób jest wtedy, jak ma miejsce w jednym z procesów technologicznych. W Unii Europejskiej kogeneracja jest promowana szczególnie, ale nie tylko przez jej energetyczną skuteczność, lecz również mające związek z nią ograniczenia emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych związków chemicznych.
kogeneracja
Author: swimboy1
Jedną z bardziej ważnych zalet kogeneracji jest faktycznie znaczący stopień użycia energii pierwotnej, jaka znajduje się w paliwie do produkcji energii elektrycznej oraz ciepła. Efektywność energetyczna więc systemu skojarzonego jest nawet o 30% większa niż w przypadku wytwarzania oddzielnego energii elektrycznej w kondensacyjnej elektrowni oraz ciepła w kotłowni. Co więcej w obiektach, jakie nie są bezpośrednio związane z przemysłem, jest w rzeczy same spore zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz cieplną, więc kogeneracja będzie sprawdzać się w wielu sytuacjach - .
Najbardziej właściwymi przykładami są większe budynki biurowe, szpitale czy budynki mieszkalne. Jak takie obiekty są jednocześnie klimatyzowane, to taki układ określamy trójgeneracyjnym.

Jeżeli jesteś zdania, że omawiany artykuł okazał się być godny Twojego zainteresowania, to bez dwóch zdań warto zobaczyć ponadto (http://mangata.com.pl/misja-i-wizja/) inne tego typu teksty!

Jednocześnie spełniana jest ocena zgodności -
odwiedź tę stronę
Author: Ctd 2005
, jaka warunkuje najlepszą jakość. Może on więc stosować urządzenia chłodnicze absorpcyjne albo adsorpcyjne, możemy je bowiem łatwo napędzać ciepłem wody albo pary. Na świecie tego rodzaju urządzenia są szeroko wykorzystywane, więc coraz lepiej sprawdzają się w eksploatacji długookresowej. Skojarzone tworzenie energii ma wpływ na mniejsze zużycie paliwa. Do tej pory takim paliwem jest w naszym kraju głównie węgiel kamienny. W różnorodnych miejscach, gdzie używa się takiej energii możemy zaoszczędzić miliony ton węgla rocznie. A mniejsze zużycie węgla to przecież też ograniczenie emisji substancji szkodliwych, jak dwutlenek węgla, pyły, siarka oraz gazy cieplarniane.
Oszczędność energetyczna, jaka charakteryzuje układy skojarzone, polega na używaniu ciepła, które w elektrowni kondensacyjnej odprowadzane jest do otoczenia pod postacią produktów ubocznych. Ciepło możemy zastosować do ogrzewania budynków mieszkalnych czy użyteczności publicznej. Przy pomocy pary technologicznej może być również stosowany w procesach produkcyjnych różnorodnych gałęzi przemysłu. Stosująca takie zalety kogeneracja jest doskonałym sposobem integracji lokalnych dostaw energetycznych.