Dotacje z UE są w porządku!

Czy Unia Europejska dała rolnikom w Polsce sporo dobrego? Tacy rolnicy, którzy tak jakby żyją jeszcze w PRL-u pewnie sądzą, że owa organizacja to zło. Jednakowoż ten rolnik, który niejako jest nowoczesny, ogólnie stara się iść do przodu, z całą pewnością może docenić wielkie walory UE.


pole
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Można w sumie powiedzieć, że jeżeli ktoś ma tak jakby głowę na karku, bez wątpienia będzie potrafił czerpać dużo korzyści z obecności naszego kraju w UE. W zasadzie w dalszym ciągu polska wieś nie jest zamożna, lecz to wyłącznie z tego powodu, że zamieszkują ją bardzo wielu starszych ludzi oraz po prostu leni. Sporo osób opuszcza wieś, lecz to doskonały proceder, ponieważ na wsi nie może mieszkać wielu ludzi. Kiedy na wsi mieszka sporo osób, generalnie wydajność nie jest duża.

Jak zatem dalibyśmy radę w sensowny sposób wykorzystać UE? Oczywiście godne zainteresowania są dotacje dla rolników, dzięki którym wielu rolników w Polsce nareszcie się rozwinęło (czy wiecie czy trudno jest zdobyć dotacje dla rolników). Niegdyś trudniej było rozwinąć działalność, przykładowo zwiększyć ilość koni albo krów. A poza tym, hektary są drogie, a w końcu, aby powiedzmy mieć możliwość produkować wiele mleka, trzeba mieć sporo hektarów. Czyli brak kasy sprawił, że nawet jeśli rolnik był bardzo pracowity, i tak niestety musiał obyć się smakiem. Dzisiaj także nie jest za kolorowo, lecz mimo wszystko jest dużo korzystniej, aniżeli przed akcesją Polski do Unii Europejskiej. Tak czy siak rolnicy będą narzekali, ale narzekanie to ludzka przywara, czyli ludzie zapewne nigdy nie skończą narzekać. Takie jest właśnie nasze myślenie.

Chociaż akurat czymś w zupełności sensownym jest krytykowanie biurokracji - a więc należy spełnić sporo głupich formalności, nim dostaniemy dotację. Wiadomo: pewne działania są potrzebne, chociażby dlatego, aby mieć okazję odsiać tych farmerów, którzy kompletnie nie posiadają przygotowania, a więc gdyby pozyskali dotację, tak czy siak straciliby wszystko. Można śmiało powiedzieć, że bardzo pomocne są wyspecjalizowane firemki, które oczywiście za odpowiednią opłatą mogą spowodować, iż pozyskiwanie dotacji unijnych zapewne nie będzie ogromnym kłopotem (pozyskiwanie dotacji unijnych dla firm - co trzeba wiedzieć). Podejmijmy wyzwanie, sprawmy, że nareszcie polska wieś będzie zamożna.