Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem znaleźć zatrudnienie w branży informatycznej

IT jest dziedziną bardzo popularną w Polsce, profesjonaliści z branży IT raczej nie mają co narzekać na niedużą ilość pracy. W jaki sposób jednak takie oferty odnaleźć i tym samym jak znaleźć takie, które spełnią nasze potrzeby?


kot programista
Author: Matthew Ragan
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto szukać na takich portalach, które już od początku rozpatrują zarówno zleceniodawcę, jak i wykonawcę na serio, co to znaczy? Ano to, że zleceniodawca nie tylko nie boi się podać informacji osobowych i kwoty przewidywanego budżetu na wykonanie zlecenia, lecz też jest w stanie szczegółowo opisać wachlarz prac, które trzeba zrealizować.
Czas wziąć sprawy w własne ręce i wyszukać ofertę, za którą stoją nie tylko dobre pieniądze, ale też możności rozwoju. Przecież kariera w IT to nieprzerwany rozwój.

Rozpocznij od podstaw. Serwisy z ogłoszeniami o pracę? Pomyślisz, że to banał.

Czy przeczytane tu wiadomości okazały się ciekawe? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://lingtutor.pl/kurs-jezyka-online-dla-firm), która również bez wątpienia będzie nęcąca.

A jednak, wielu chlebodawców swe nowe oferty w pierwszej kolejności publikuje właśnie tam. Wpisz w wyszukiwarkę praca programista Warszawa, odnajdź wtedy ITKontrakt. Sprawdź, w którym portalu pojawia się najwięcej ofert pracy w twojej specjalności. Zaglądaj do serwisów regionalnych czy takich, które dopiero raczkują. Nowe serwisy bardzo często oferują chlebodawcom bardziej korzystne stawki za publikację ofert, stąd pojawiają się w nich o wiele ciekawsze ogłoszenia.

Warto posłać aplikacje do przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w rekrutacji ludzi dla swoich klientów. Wszelki aspirant jest dla nich na wagę złota, zaś nabór prowadzony jest zazwyczaj w ciągłym trybie (a więc brak ogłoszenia na stronie wcale nie znaczy, iż firma nie będzie zainteresowana twymi umiejętnościami). Co zyskasz na współpracy z firmą rekrutacyjną? Pewność pracy a także praktycznie niczym nieograniczone możliwości rozwoju.


Jeśli specjalizujesz się w dość wąskiej dziedzinie, najlepiej zaglądać od czasu do czasu na wyspecjalizowane fora dyskusyjne. Często kooperację z pracodawcą warto rozpocząć od małych zleceń. W tym przypadku świetnie sprawdzą się coraz liczniejsze portale dla freelancerów. Fakt, stawki nie należą do wielkich, jednakże to świetny sposób na zbudowanie mocnego portfolio. Wbijając zaś frazę: praca programista Warszawa, zawęzimy znalezione oferty do interesującego nas miejsca.