Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem reklamowe gazetki zmieniły oblicze współczesnego handlu detalicznego.

Hipermarkety działają w naszym kraju już od kilkunastu lat. Bardzo zmieniły one oblicze handlu, niektórzy wręcz twierdzą, że niszczą one lokalnych, niewielkich sklepikarzy.
sklep
Author: Fotos GOVBA
Source: http://www.flickr.com
Faktem jest, że ekspansja sieci marketów i dyskontów jest ogromna, w zasadzie w naprawdę niewielkiej ilości miejscowości nie ma żadnego większego sieciowego sklepu. Lecz wejście handlowych sieci do Polski zmieniło również w dużej mierze oblicze promocji, co w sumie zwykli ludzie również bardzo często mogą obejrzeć w swojej poczcie i na klatkach schodowych w blokach. Chodzi mianowicie o reklamowe gazetki, które zaczęto używać do promowania oferty sklepów, a zwłaszcza jakiś promocji i wyprzedaży.

Przeczytaj więcej porad tutaj - pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się - one odnoszą się do omawianej tematyki, więc także Cię zainteresują.

Niektórzy oceniają, że kontakt z gazetkami ma więcej niż połowa klientów w naszym kraju, a duża ich część robi na ich podstawie zakupy. Na pewno to świadczy o ogromnej skuteczności tej formy reklamy, trudno się więc dziwić, że duże sklepy używają jej od lat, a coraz chętniej zaczynają też sięgać po nią właściciele mniejszych firm.supermarket
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com
Badania faktycznie potwierdzają ogromną skuteczność gazetek, szczególnie że najczęściej i tak dotyczą one sklepów, w których codziennie robi się zakupy. Przeciętna gazetka Lidl ma w pierwszej kolejności informacje o produktach, jakie są właśnie promowane, i przeważnie będą to produkty, które i tak trzeba kupić, to znaczy żywność czy środki czystości. Jednak największym plusem gazetek jest to, że jeżeli klient tajemniczy klient się zdecyduje i przyjdzie już do danego sklepu, to przeważnie zostawi w nim dużo więcej pieniędzy, bo poza produktami po jakie przyszedł zrobi również inne zakupy Gazetki mają bardzo różną formę, każdy sklep wymyślił najlepszy na swoje potrzeby format i go używa, jeżeli jest skuteczny. Przeważnie ich grubość wynosi do kilkunastu stron, ale zdarzają się również gazetki, które mają ich znacznie więcej. Najskuteczniejsze w gazetkach jest operowanie wysokością cen, jeżeli się napisze wysoką, starą cenę i obok niej promocyjną, to będzie to ogromnie skuteczne wśród potencjalnych klientów.