Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Czy biura pośrednictwa pracy mają prawo pobierać opłatę za swe usługi?

Biura pośrednictwa pracy, zajmują się takimi kwestiami jak przykładowo: pośrednictwem pracy na obszarze naszego kraju albo także poza granicami Polski u zagranicznych pracodawców lub u przedstawicieli polskich.


Agencje pomagają poszukującym zatrudnienia osobom w pozyskaniu właściwego dla nich zatrudnienia, natomiast przedsiębiorcom w odnalezieniu członków personelu z odpowiadającymi kwalifikacjami.
biuro
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner


pośrednictwo pracy
Source: pixabay


Zazwyczaj agencje pośrednictwa pracy nie mają prawa pobierać opłat za tego typu szukanie pracy, przy czym wyjątek stanowią zawody, które wiążą się z rozrywką, jak chociażby aktorzy czy modele. Agencje pośrednictwa pracy mogłyby natomiast pobierać opłaty za faktycznie poniesione koszty wiążące się z kierowaniem do zatrudnienia poza granicami naszego kraju, tzn.: wydanie wizy, koszty transportu, kontrole u lekarza czy też koszt tłumaczeń dokumentów. Poza tym pośrednictwo pracy to w praktyce agencje, które są upoważnione do pobierania kosztów za swoje świadczenia od samych przedsiębiorców.


Nie posiadają prawa natomiast pobierać należności za odnalezienie pracodawcy zagranicznego.

Czy ten artykuł Cię zaciekawił? W takim wypadku zobacz odmienny polecany serwis kalkulator vat, który również zawiera ciekawe informacje.

Nie mogą również pobierać opłat z pensji pracowników agencji, wyjazdów pracowniczych, opłat rekrutacyjnych czy też najmu lokalu, reklamy, świadczeń pocztowych czy też telekomunikacyjnych. W wypadku biur pośrednictwa pracy, pracownik otrzymuje pensje jedynie od pracodawcy. Państwowe biura pracy to pośrednictwo pracy, które jest głównym celem obok pośrednictwa zawodowego i obsługi osób bez zatrudnienia.
Funkcjonowanie takich biur w sposób bezpośredni tyczy się ludzi bez zatrudnienia, przy czym będących na terenie działalności poszczególnych agencji pośrednictwa pracy. Tego typu biura ściśle współdziałają z firmami mieszczącymi się w określonym obszarze, a które zgłaszają swoje zapotrzebowanie.