Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Jakie są rodzaje ciśnieniomierzy oraz których nie warto kupować?

Przeczytaj poniższy artykuł oraz sprawdź, jaki rodzaj ciśnieniomierza warto wybrać - naramienny czy też nadgarstkowy.


Mechaniczny albo elektryczny - sprawdź także, jakie są rodzaje ciśnieniomierzy i jakimi cechami się one odróżniają.


Ludzie na łące
Author: Chris Wheal
Source: http://www.flickr.com


Jaki ciśnieniomierz wybrać i jak w sposób prawidłowy należy mierzyć swe ciśnienie. Trzeba wyrobić sobie nawyk codziennego pomiaru ciśnienia, najlepiej rano, na siedząco, jeszcze przed wstaniem z łóżka. Największe kłopoty z ciśnieniem mogłyby przytrafić się w nocy, zatem poranny pomiar będzie odpowiadał temu, co się w takiej sytuacji dzieje. Zawsze trzeba także kontrolować ciśnienie w przypadku nie najlepszego samopoczucia czyli dla przykładu szumów w uszach czy też bólów głowy.

Jeżeli nie wiesz, w którym miejscu znaleźć potrzebne Ci wiadomości, to kliknij ten odnośnik. Uczciwie zalecam to omówienie (http://proformasport.pl/gryfy-obciazenia/) każdemu, kto chce mieć niebanalne źródło informacji.

Nie ma potrzeby robić tego parę razy na dzień bez wyraźnej przyczyny. Powinien martwić nagły skok albo SPAdek ciśnienia o przykładowo kilkadziesiąt milimetrów słupka rtęci czy stałe ciśnienie wyższe niż 140/90 Hg. W takiej sytuacji konieczna jest rozmowa z lekarzem, który w razie potrzeb skoryguje terapię. Nie należy panikować, gdy nasze ciśnienie podskoczy wskutek zdenerwowania czy też zmęczenia. Gdy ochłoniesz, wróci do normy.


sport - krajobraz
Author: Your Best Digs
Source: http://www.flickr.com




Żeby wykonać pomiar ciśnienia przy pomocy ciśnieniomierza mechanicznego, wymagane jest manualne napompowanie mankietu i odsłuchanie tonów nad tętnicą ramieniową, poniżej założonego mankietu, za pośrednictwem słuchawek lekarskich. Wyróżnia się tu ciśnieniomierze rtęciowe i sprężynowe. Nie można by ich już nigdzie nabyć, lecz wciąż są stosowane w placówkach służby zdrowia. Ciśnieniomierz elektryczny dla przykładu bada ciśnienie na nadgarstku. Tego typu urządzenia są znacznie łatwiejsze w obsłudze oraz nie wymagają używania słuchawek lekarskich, a wartość ciśnienia jest pokazywana na ekranie LCD.


Są one niezwykle wygodne, ale nie są jednak zalecane, gdyż nie za bardzo precyzyjnie mogą mierzyć nasze ciśnienie. Ciśnieniomierze rtęciowe z kolei są o wiele bardziej skomplikowane w eksploatacji.