W jaki sposób się przygotować do wycieczki na stok?

Ferie świąteczne tuż za rogiem, wiele osób nie może się już doczekać upragnionego wyjazdu na narty. Jak powinno wyglądać przygotowanie fizyczne do wyjazdu na narty?


Ukontentowanie z praktykowania sportów zimowych to możliwość ich praktykowania w sposób bezpieczny.

Góry
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Nasza wydolność fizyczna ma niebagatelny wpływ na poziom bezpieczeństwa. Osoba niezadowalająco przygotowana do sezonu narciarskiego - , tak starsza jak i młodsza wiekiem, stwarza niebezpieczeństwo nie jedynie dla własnego zdrowia, ale też pośrednio dla pozostałych narciarzy. Generalnie osoby, które wybierają się wyjazd zorganizowany na narty we Włoszech a prowadzą siedzący tryb życia, muszą bezwzględnie zwiększyć poziom aktywności fizycznej już w okresie jesiennym.


Podczas jazdy na nartach, dla zachowania bezpieczeństwa, przynależy pamiętać o rozumowym doborze długości jazdy jak też przerw odpoczynkowych. Jeśli jedziesz na stok pierwszy raz, postaw na narty z instruktorem - wyjazdy tanie wyjazdy na narty włochy z instruktorem. Warto mieć pojęcie, iż procesy odbudowy najintensywniej przebiegają na początku wypoczynku, toteż zyskowniej jest zatrzymywać się częściej na krótszy okres, aniżeli rzadziej na długą chwilkę. Niezwykle ważnym problemem, towarzyszącym każdej działalności fizycznej jest odwodnienie, mające bardzo duży wpływ na pułap wydolności cielesnej. Utrata masy ciała o zaledwie 2% z powodu odwodnienia, wywołuje zmniejszenie zdolności wysiłkowych o blisko 20%. Ażeby zapobiec ujemnym konsekwencjom odwodnienia trzeba konsumować płyny często, nim pojawi się pragnienie. W warunkach niskiej temperatury nadzwyczaj dobrym napojem jest ciepła herbatka z cytryną.


Sportów zimowych nie możemy uprawiać bez sprzętu, lecz czy dobór sprzętu ma jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo narciarza? Bez wątpienia tak! Cały sprzęt możesz obecnie tak kupić jak też wypożyczyć.
Dobór odpowiedniego sprzętu do faktycznych zdolności ma fundamentalne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa jak też przyjemności bezstresowego relaksu. Jeżeli jesteś debiutantem, zadbaj o szkolenia narciarskie.