Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Jak nie dać się kontuzji? Wybierając dobry sprzęt!

Kontuzje przy uprawianiu sportu są czymś normalnym. Prawdopodobnie każdy, kto uprawiał sport, miał przynajmniej 1 kontuzję w życiu. Mimo to, że kontuzje się zdarzają, nie oznacza to, że nie da się zmniejszyć ryzyka ich pojawienia się.


Jedną z wielu najczęstszych przyczyn kontuzji bez wątpienia jest nieodpowiedni sprzęt sportowy.


Jasnym jest, że ile sportów, tyle różnych sprzętów jest potrzebnych. O ile jednak pomoc do siatkówki czy koszykówki jest raczej łatwa do wybrania (nie zależy przecież bowiem od naszej wagi ani wzrostu), o tyle inny sprzęt wymaga dokładnego przemyślenia jak również starannego wyboru. Przykładowo, poszukując kije do unihokeja powinno się wziąć pod uwagę wiele różnych czynników.

Jeżeli masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę, to przejrzyj kolejny link (https://patataj.com/). W nim zawarliśmy precyzyjne i interesujące wiadomości.

Jednym z nich jest wzrost osoby, która będzie go używała. Im dana osoba jest niższa, tym krótszy musi być dany kij. Zasada ta jest jednak szczegółowo opisana na specjalistycznych stronach Internetowych. Granie zbyt krótkim kijem może przynieść tak poważne konsekwencje jak m.in. ryzyko wystąpienia kontuzji kręgosłupa. Innym kryterium wyboru tego sprzętu jest także nasza waga – im jest ona wyższa, tym bardziej sztywny powinien być kij.


rakiety do badmintona
Author: zombieite
Source: http://www.flickr.com
trasy
Author: centralniak
Source: http://www.flickr.com


Również wybierając rakiety do badmintona należy pamiętać o licznych czynnikach, tak by zmniejszyć ryzyko jakiejkolwiek kontuzji. Przykładowo, zbyt ciężka rakieta może przyczynić się do przeciążenia lub nawet kontuzje ręki. Pod uwagę trzeba wziąć również wybór odpowiedniego uchwytu i materiału. Jak widzisz, wybór najbardziej odpowiedniego sprzętu sportowego wcale nie jest łatwy. Bez wątpienia warto jednak poświęcić temu odpowiednią ilość czasu oraz uwagi.


Pomocne mogą być stacjonarne sklepy sportowe, w których możemy poradzić się sprzedawców, którzy często są specjalistami w danej dziedzinie fachu. Próbując uniknąć nowych kontuzji należy także pamiętać o tych wcześniejszych. Przykładowo, jeśli miałeś nadwyrężony nadgarstek, stabilizator nadgarstka być dla Ciebie jedną z najlepszych inwestycji.