Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

"Chorobą" dzisiejszych maluchów jest zbyt długie przesiadywanie przed komputerem - dlatego trzeba znaleźć ich interesujące hobby związane ze zwierzętami

W obecnych czasach raczej nie można zobaczyć już dzieci, które biegają po parku. Najczęściej siedzą w mieszkaniach i są zajęte swoimi tabletami.
finanse, pieniądze


Z tego powodu ważną misją rodziców wydaje się być to, aby zaszczepić młodym miłość do zwierzaków. To da im możliwość później znaleźć sobie zajmujące hobby.


Jeżeli nasze dziecko lubi czytać książki i oglądać filmy o koniach, to jest to znak, że trzeba w nim zgłębiać miłość do tych zwierzaków. Warto zatem naszego malucha zapisać do szkoły jeździeckiej. Nauczy się w niej nie tylko na koniu galopować, ale również będzie z nim spędzał czas. Nauczy się dużej odpowiedzialności za żywe stworzenie. Zorientuje się, że koń (baty dla konia) musi dostawać paszę o wytyczonych porach i że jego boks musi być wysprzątany. Zwierzę przecież czuje. Wobec tego nie może czekać z jedzeniem cały dzień, żeby szkrab miał możliwość przejść całą grę. Jeśli nasze dziecko złapie tak zwanego bakcyla i będzie o tym marzyło, to mamy możliwość go wysłać na kolonie jeździeckie. Przez dwa tygodnie będzie przebywało blisko przyrody. Będą całą grupa wybierać się na konne przejażdżki do lasu. Będzie w stanie oddychać czystym powietrzem. Znajdzie także nowych przyjaciół. Może któreś z dzieci przyjechało z tego samego miasta i nasz maluch będzie w stanie kontynuować znajomość również po zakończeniu kolonii.
Wszyscy wiedzą, że wspólne pasje łączą ludzi i może być to początek przyjaźni na całe życie. Konie uczą wszakże cierpliwości, ale także szacunku do istot żywych.