Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pirsport.pl/includes/menu.inc).

Obowiązek składania zeznania podatkowego przekazuje się w terminie do końca kwietnia każdego roku podatkowego.

Od 1 stycznia następnego roku należy już przesyłać roczne podsumowanie podatkowe. Spora część płatników, ma jednak wątpliwości, który PIT należy złożyć. Druk o nazwie PIT 37 muszą złożyć płatnicy wynagradzani według umowy o pracę oraz podatnicy osiągający przychody z tytułu emerytur i rent krajowych, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego oraz świadczeń wypłaconych z Funduszu Pracy lub z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
PIT 36 jest to formularz rozliczenia rocznego o wysokości uzyskanego dochodu przez osoby fizyczne. Składają go płatnicy, którzy: realizowali pozarolniczą działalność gospodarczą, opodatkowani według ogólnych reguł przy użyciu rozpiętości podatkowej 18-32 procent.

Ci którzy: prowadzili działy specjalne działalności w rolnictwie. Ci co uzyskali zyski z najmu lub innych porozumień o zbliżonym zakresie, zobligowanych do płacenia podatku na zasadach ogólnych. Ci co wypracowali dochody z renty otrzymanej z za granicy. Ci co uzyskali zyski z innych źródeł, od których w ciągu roku podatkowego byli obowiązani indywidualnie wpłacać zaliczki na podatek dochodowy.Ci co uzyskali dochody z innych źródeł, zobowiązanych do płacenia podatku na ogólnych zasadach przy wykorzystaniu skali podatkowej, od których podatnik w ciągu roku podatkowego nie miał obowiązku odprowadzania zadatków. Ci co powinni byli dorachować do swoich zysków rentę rodzinną. Ci co pomniejszają przychód utraty, również o straty z lat ubiegłych.


Formularz PIT 36, skierowany jest do płatników rozliczających własne dochody, łącznie z przychodami małżonka albo jako osoba w pojedynkę
Księgowość
Source: sxc.hu
piastująca dzieci.

Każdy nasz odsyłacz może prowadzić wyłącznie do wartościowych witryn, na których możesz przeczytać o istotnych zdarzeniach. Nie wahaj się, ale kliknij w ten link!

Formularzem PIT 36 rozlicza się również podatnik, który dostaje na dziecko zasiłek opiekuńczy lub rentę materialną, a także na dziecko do czasu ukończenia przez nie 25 roku życia, uczące się na uczelniach, w systemie dziennym, zaocznym, wieczorowym, a także uczące się poza granicą w kraju Unii Europejskiej, w przypadku gdy dzieci w roku podatkowym nie otrzymały dochodów podlegających opodatkowaniu.

Jeżeli w obrębie roku podatkowego wystąpiła zaprzestanie własnej działalności, opodatkowanej na zasadach ogólnych, to płatnik podatku zobligowany jest do składania formularza PIT 36 .