Czy współczesnym jest jeszcze zapewnienie, że sport to zdrowie?

Kiedyś jak mantrę powtarzano twierdzenie: „sport to zdrowie”. Inspirowało się nastolatków, aby aktywnie spędzała każdy dzień, bo dzięki ćwiczeniom sportowym zyska się długie i bez chorobowe życie. W dzisiejszych czasach młodzież i dzieci wielokrotnie wybierają gry komputerowe. Gry komputerowe zastąpiły minioną aktywność na dworze. Czy wciąż aktualnym jest twierdzenie, że sport to zdrowie?
szczupła sylwetka
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Obecny sport dość mocno zmienił swoje oblicze. Na dzień dzisiejszy za sprawą mediów nie króluje już rywalizacja, lecz duża kasa. Wielu młodzieńców zostaje oczywiście z tego powodu sportsmenami. Liczy się również rozgłos, gdyż dzięki telewizji i sieci można w bardzo krótkim czasie stać się znanym i szanowanym mieszkańcem. Młody nie chce już być prawnikiem czy lekarzem. Mass media zmieniły ich punkt wiedzenia.

Teraz chcą być sportowcami, aktorami czy gwiazdami muzyki. A teraźniejszy sport nie może w tym momencie dłużej być uważany za źródło długiego życia, ponieważ często prowadzi do utraty zdrowia i krótszego życia. Wielu sportowców kończy rywalizację, bo nie dają już rady z powodu kontuzji i trwałego uszczerbku na zdrowiu. Sport to zdrowie dla tych ludzi, dla których sport i rekreacja mieszczą się w ramach hobby (przykładowo: ). Niezawodowe trenowanie sportu jest jak najwłaściwiej wskazane. Aktualnie praktycznie każdy może odnaleźć warunki do trenowania wybranej dyscypliny sportu. W ostatnich latach powstało wiele boisk, gdzie przy niewielkiej zapłacie można się oddać rywalizacji na arenach sportowych. Największe biznesy wytwarzające sprzęt dla zawodowców dbają także o amatorów. Puma, Adidas czy Nikemają odzież sportową skierowaną dla osób trenujących wyłącznie amatorsko (specjalnie dla sportowców: specjalne przerzutki i manetki na rower).Dzięki temu zwykły Polak może kupić obuwie do biegania, które jest podobnej jakości do tego, którego używają profesjonalni biegacze. Jakość dostępnego na rynku sprzętu sprawia, że amatorzy mogą czerpać pełną radość z trenowania wymarzonej dziedziny, gdyż jakość sprzętu jest na bardzo dobrym poziomie. Toteż stwierdzenie, że sport to nadal zdrowie jest częściowo faktyczne. Sprawdza się wyłącznie w przypadku osób, które amatorsko uprawiają sport.